Dagen kunde ju ha börjat bättre, ett sent åter bud av Karl som ramlat och gjort sig illa och Albin blir sjuk på resan mot Oxelösund gör att "lill Jeppe" som ändå är med för att titta på storebror får hoppa in och lira.
Tycker att vi startar matchen mot Stigtomta på ett bra och aggresivt sätt. Vi har pratat innan om att "våga", kämpa för varandra och att inte ge upp, det tycker jag att vi gör bra i första perioden men får trotts det ett par mål i baken.
Den andra perioden startar Stigtomta väldigt väldigt bra men det dröjer 5 minuter innan de får hål på Malcom trotts att vi under de minuterna inte är över på Stigtomtas planhalva en ända gång. Vi skapar ett par bra lägen för reducering men lyckas inte trycka in någon boll utan Stigtomta drar ifrån och vinner.
Det man skall ta med sig från denhär matchen är inställningen hos killarna alla sliter i 30 minuter